INFO 8 2004

 

19. november

 

Årets sesong er over og vi er allerede godt i gang med forberedelsene til neste sesong. Gode treningsøkter gjennomføres om mandagene på Rå skole og om lørdagene på ulike steder. På hjemmesiden er det oversikt over tema og sted. Etter to treninger på Rå skole er det bare å konstatere at treningsiveren ikke ligger tilbake for fjpråret – tvert imot. Men det er fortsatt god plass blant rekruttene den første timen fra 19 – 20. Den andre gruppen, som først har utetrening, og innetrening fra 20-21 talte hele 28 personer sist mandag. Vidar var nødt til å opprette en ekstra stasjon på styrkerunden vår, som vi kjører to ganger.

 

Gratulerer til de to løperne som fikk prisen for beste prestasjon 2004. Prisengikk i år til Silje Rognsvåg på jentesiden. På guttesiden gikk prisen til Kristian Wollen Steen. Minst like imponerende var synet av 25 på sscenen som hadde deltatt på alle pokalkamp-løpene!

I tillegg fikk de to Espen-guttene, Rognsvåg og Roll Karlsen, pris for beste tid og største overaskelse under Stoltzekleiven opp. Neste år regner vi med å øke deltakelsen på dette klassiske løpet betydelig. Ellers gjorde også Vidar Steen en flott innsats i Blodslitet i Fredrikstad helgen etter klubbmesterskapet. Det er ikke første gang han har gjort det bra der.

 

Neste sesong  blir selvfølgelig preget av at vi skal arrangere Hovedløpet og o-landsleiren. Men det skal fortsatt løpes en del løp, og vi planlegger også i år en pangåpning i forbindelse med Jysk 2 dagers. Det ligger allerede lenke på hjemmesiden vår, så de ivrigste har nok fått med seg at løpene stort sett går i samme område som i fjor. Men i år har noen som har greie på det lovet at det ikke blir snøstorm. Uansett – sett av helgen 11.-13. mars. Dette er en kjempetur både sportslig og sosialt!

 

Videre ønsker vi å sende over stafettlag på gutte- og jentesiden i forbindelse med Norwegian spring i Østfold 16.-17. april. I denne vårstafetten har Varegg gjort det skarpt de siste årene, og med mange løpere i aldersgruppen 13-16 bør det bli kamp om plassene på stafettlaget.

 

Pinsen på Kongsberg er også noe vi vil satse på. Pål Corneliussen er jo tidligere Fana-løper og sentral i Kongsberg-miljøet, og vi satser skikkelig på en fellestur med spennede løp og solid deltakelse. Pinsen kommer tidlig i år, så det er snakk om datoene 14.-16. mai.

 

Men før det  skal vi avholde årsmøtet. Det blir avholdt tirsdag 1. februar kl. 19.00 på Nesttun idrettsplass Det kommer nok ikke like mange som på basaren, men det er o-gruppens høyeste organ, og der du som medlem kan påvirke hvor klubben skal videre.

 

Dette blir årets siste klubbinfo. Styret vil ønske alle sammen en riktig god jul og takke for solid innsats på arrangementene våre. Neste år blir et begivenhetsrikt år, og vi gleder oss alle til det grønnes. I mellomtiden er det både nattløp og trening….

 

 

 

Hilsen styret